loader
DURGUN’DAN BAYAR’IN HDP ZİYARETİNE  TEPKİ

DURGUN’DAN BAYAR’IN HDP ZİYARETİNE TEPKİ

Mhp Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun'nun Chp Antalya İl Başkanının Hdp ziyareti hakkında yapmış olduğu basın açıklaması aşağıdadır.

 

Sizlerin de bildiği üzere CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, millet ittifakının gayrı resmi ortağı olan HDP’nin Antalya İl Başkanlığını birkaç gün önce ziyaret etti. Basına yansıdığı kadarıyla, gayrı resmi ortakları ile görüştükleri konulardan birisi de, kendilerinin ifadesi ile, “ demokrasi ve adalet kavramlarına aykırı gözaltı kararları” imiş.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, gözaltına alınan şahıslara ilişkin ilk tepkilerden biri CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar’dan gelmiştir. Kendilerinin genel merkez odaklı ve kurumsal referanslı söylemleri ve icraatları bizleri şaşırtmasa da konuya ilişkin bir açıklama yapmak zarureti doğmuştur.

Bundan 1 sene, önce Kepez Belediyesi’nin CHP’li Belediye Meclis Üyelerinden Mustafa İlhan “İlçemizde cadde ve sokak isimleri verilirken öncelikle şehit sıfatının kullanılmasını toplumsal psikolojiyi olumsuz etkileyeceğinden şerh koyuyorum” diyerek bir caddeye şehidimizin isminin konulmasına şerhini koymuştu. O süreçte, güncel gelişmeler ve açıklamalar doğrultusunda gerek ilgili İlçe Teşkilatımız gerekse İl Başkanlığımız adına gerekli açıklamaları yapmıştık. Fakat görüyoruz ki, CHP Antalya İl Örgütünde isimler değişse de devam eden süreçte yaklaşım tarzları ve genel zihniyet adına en ufak bir değişme olmuyor. Nusret Bayar ise yaklaşım tarzı, tercihleri ve temasları noktasında selefinin izinden gidiyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma, savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre “Kobani Olayları” olarak bilinen terör amaçlı eylemlere ilişkin olup yapılan gözaltılar da halkı sokaklara döküp terör eylemleri gerçekleştirmeleri yönünde yapılan çağrılar sebebiyle meydana gelmiştir.

Geçmişte selefine sorduğum sorular gibi CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar’a da birkaç soru sormak istiyorum:

1-) Terör örgütünün ağzından konuşup sokağa çıkma çağrısı yapan HDP yöneticilerinin gözaltına alınması noktasındaki özel hassasiyetiniz neyden kaynaklanmaktadır?

2-) Bu soruşturma kapsamında ki gözaltına alınmalarda hukuka aykırı bulduğunuz hususlar nelerdir?

3-) Adını millet koyduğunuz ittifakın devlet ve millet düşmanı gayrı resmi ortağına her fırsatta destek olmanızdan kendi tabanınız dahi rahatsız olmakla birlikte oturduğunuz koltuğun hakkını bu söylemlerinizle mi verdiğinizi düşünüyorsunuz?

Bu soruların cevaplarını kamu adına sorarken, eğer gelirse, cevaplarının niteliğini ve takdirini ise milletimizin vicdanına bırakıyorum. Ve buradan özellikle CHP’ye oy vermiş ve milli değerlerine bağlı hemşerilerime seslenmek istiyorum. Cennet mekan Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Başkanının Türk düşmanları ile hareket etmesi kabul edilebilir mi? Oy verdiğiniz partinin il başkanı sizlerin oylarını günübirlik siyaset uğruna istismar ederken bu duruma daha ne kadar katlanılabilir?

Ay yıldızlı al bayrağımızın sistematik olarak ülkenin değişik noktalarında yakıldığı, devletimizin kurucusu olan aziz Atatürk’ün büstlerinin sistematik olarak hedef alındığı “Kobani Olayları”na

ilişkin gözaltına alınanlar noktasında “hukuksuzluk” iddiasında bulunan CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, safını net olarak ortaya koymuştur.

Bununla birlikte buradan ifade etmek isterim ki bizim de safımız dün olduğu gibi bugün de bellidir. Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Bey’in malum olaylara ilişkin 14 Ekim 2014 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmada “Bayrak yakılıyorsa, bayrak saldırı ve hakaret görüyorsa sağduyulu ve vatansever kardeşlerimin ellerini vicdanlarına koyup düşünme zamanı gelmiş demektir. Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlığımızın sembolü Ay Yıldızlı Al Bayrağımız bu kadar düşmanlık görmemiş, bu kadar hücuma uğramamıştır. Türk milleti bunu hak etmemektedir.” şeklinde ifade ettiği görüşleri bugün için de göz önünde bulundurulmalıdır.

Nitekim bu hususta biz de diyoruz ki, kimse Türkiye’yi sahipsiz sanmasın. Bizler ne teröre, ne bölücülerin hain emellerine ne de terör propagandalarına hiçbir şekilde teslim olmayacağız. Bu sebeple CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar’ın, gayrı resmi ittifak ortaklarına yaptığı ziyaretini ve bu süreçteki beyanlarını kınıyorum.

Hilmi DURGUN

MHP Antalya İl Başkanı


Etiketler: Nusret Bayar Hilmi Durgun Chp Antalya hdp tepki

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Yeniyol Partisi’ne iki kurucu üye daha katıldı.

Yeniyol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral, Kocaeli’den iki ismi daha parti saflarına kattıklarını duyurdu. Sosyal medyasından açıklama yapan Güral, “Bugünümüzün istişare sonucu iki vatan ve cumhuriyet sevdalısının daha Yeniyol Partisi’ne katılımıyla sonuçlanmıştır. Kocaeli ili...

KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı  Ersin Tatar oldu.

UBP adayı Ersin Tatar yüzde 51.74 oy oranı ve 67 bin 385 oyla seçimin kazananı oldu.

Bağımsız aday ve şu anki  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise yüzde 48.26 oy oranı ve 62 bin 858 oyda kaldı.

199 bin 29 bin seçmenin 133 bin 953’ü sandığa gitti. Katılım oranı yüzde 67,30 oldu...

Mustafa Sarıgül'den Muhittin  Böcek ziyareti.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin ‘İktidara Hazırlık Merkezi’ olarak adlandırdıkları il binasının açılışı için geldiği Antalya’da,
Geçmiş olsun anlamında Antalya Büyükşehir başkanı Muhittin böceği ziyaret etdi.